Prav tako kot lani, bo tudi letos, v času prazničnega decembra, E-športna zveza Slovenije v sodelovanju z Janom Vaukmanom - Vauksom, organizirala dobrodelni 12 urni Miklavžev prenos.

Tudi letos bomo pod geslom skupaj močnejši, zbirali sredstva za dve humanitarni društvi. To sta društvi UP-ornik in Udarnik MC Velenje, če ju še ne poznate, si lahko več o delovanju obeh organizacij preberete spodaj.

Prenos bo potekal 4. decembra, pričel se bo ob deveti uri zjutraj, končal pa ob deveti uri zvečer. V živo ga boste lahko spremljali na YouTube Kanalu Vauksa, ki bo v prostorih T-2 gostil veliko zanimivih gostov. Le kdo se bo oglasil letos? Naj to zaenkrat ostane še skrivnost, bo pa zagotovo Jan na svojih družbenih omrežjih pustil kar nekaj namigov.

UP-ornik

Zgodba UP-ornika se je uradno začela pisat 20. aprila 2016. To leto je bilo izjemno težko za številne upokojence, saj so ostali brez varstvenega dodatka in tako je tveganje za življenje pod pragom revščine doletelo še več ljudi.

Ustanovitelj in predsednik društva UP-ornik Boris Krabonja ni želel stati križem rok, zato je s svojo ekipo prostovoljcev iskal načine, kako naj lahko pomaga tovrstnim najranljivejšim skupinam prebivalstva v Sloveniji. Z malo sreče in pomoči izjemnega človeka frančiškanskega meniha patra Bogdana Knavsa je bil korak bližje temu. Od leta 2007 je pater Knavs imel v lasti humanitarno organizacijo za pomoč gluhim in naglušnim, ki pa takrat ni bila več aktivna. Odločil se je, da jo podari predsedniku društva Borisu Krabonji in njegovi ekipi prostovoljcev in tako je nastalo društvo UP-ornik, ki je od samega začetka registrirano s statusom humanitarne organizacije na Ministrstvu za socialne zadeve.

Brez patra Bogdana to ne bi bilo mogoče in zato je tudi edini častni član društva UP-ornik. Tistega dne se je društvo UP-ornik zavezalo k temu, da bo delovalo transparentno, v skladu z načeli prostovoljstva in v dobrobit vsakega človeka, ki prestopi njegova vrata in prosi za pomoč.

Danes smo UP-orniki ekipa prostovoljcev, ki skupaj gradi zgodbo, ki temelji na želji po zagotavljanju večje enakosti, dostojnem življenju starejših ljudi in grajenju bolj solidarne družbe.

»Tukaj smo ljudje za ljudi. UP-orniki smo vsi tisti, ki z lastno aktivacijo prispevamo k oblikovanju družbe, ki se zavzema za kakovostno življenje vsakega posameznika. Smo glas za tiste, ki jih nihče ne sliši.« (Boris Krabonja, ustanovitelj in predsednik društva UP-ornik)Naše vrednote

Solidarnost, za katero verjamemo, da je tista, ki nas kot družbo drži skupaj. Medsebojna podpora ljudi in podpora vsakemu, ki prosi za njo je tisto, kar nam daje smisel.

Verodostojnost, ker želimo zagotavljati transparentnost, zato so tudi vsi podatki o našem društvu javno dostopni.

Enakopravnost, ker obravnavamo enako vsakega človeka, ne glede na spol, narodnost, raso ali vero. V društvu odpremo vrata vsakemu, ki potrebuje pomoč in imamo ničelno toleranco do kakršnekoli diskriminacije.

Povezanost je tista, ki nam omogoča, da ljudem z našimi aktivnostmi dajemo občutek pripadnosti. Vodi nas želja po oblikovanju bolj povezane družbe vseh generacij.Naše poslanstvo

Naše poslanstvo je s humanitarnostjo omogočati preživetje čim večjemu številu ljudi, ki spadajo v ranljive skupine prebivalstva v Sloveniji.Naša vizija

Naša vizija je postati društvo, ki bo s svojimi aktivnostmi pripomoglo k kakovostnem, aktivnem in dostojnem življenju prebivalcev vseh generacij v Sloveniji.

Udarnik MC Velenje

Prostovoljska skupina, ki na območju Velenja ponuja brezplačno pomoč ranljivim skupinam. Pomoč ponujamo tistim, ki si zaradi slabšega socialnega stanja ne morejo privoščiti dodatne pomoči, starejšim osebam brez svojcev in tistim, ki zaradi zdravstvenih omejitev dela ne zmorejo opraviti sami, nimajo pa finančnih sredstev za plačilo tovrstnih storitev. Vse naše storitve so brezplačne.Oblike naše pomoči:
 • fizična pomoč (selitve, adaptacije stanovanj dostave in montaže pohištva in gospodinjskih aparatov, košnja, čiščenja in ostala pomoč na domu in v okolici domovanja,...)
 • družabništva starejšim (pomoč na domu, osebna asistenca, sprehodi, nakupi...)
 • brezplačni prevozi starejših in gibalno oviranih (Kamerat)
 • inštrukcije in mentorstva prostočasnih aktivnosti za osnovnošolce
 • svetovanja/dodatne napotitve v socialnem varstvu (pomoč pri izpolnjevanju prošenj, vlog,..)
 • delo s socialno izključenimi skupinami (brezdomne osebe)
 • animacije ter dobrodelni projekti


Prejeta priznanja na področju prostovoljskega dela
 • 15.12.2021 PREJET NAZIV "DOBROTNIKI LETA 2021"
  Za naše delo na humanitarnem področju v tem letu, smo na podelitvi v Narodni galeriji v sklopu razpisa "Ljudje odprtih rok" prejeli naziv Dobrotniki leta 2021 iz strani Janeza Ciglerja Kralja, Ministra za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti ter Marte Krpič, odgovorne urednice Media 24 ter revije Naša Žena.
 • September 21 PLAKETA IN SPOMINSKI ZNAK Vlade Republike Slovenije
  Skupina Udarnik ter vodja Udarnik MC Velenje Andrej Cvernjak prejmeta PLAKETI ter spominska znaka za požrtvovalnost v boju proti COVID-19
 • 20.9.2021 PRIZNANJE ŽUPANA MOV
  Župan MO Velenje, gospod Peter Dermol nam je podelil PRIZNANJE ŽUPANA MO Velenje za prostovoljno in požrtvovalno delo v času zdr. epidemije
 • 18.5. 2021 NAJ PROJEKT MEDGENERACIJSKEGA PROSTOVOLJSTVA 2020
  Slovenska Filantropija nam je za naš doprinos pri izkazovanju medgeneracijske solidarnosti v času epidemioloških razmer podelila plaketo in naziv Naj projekt medgeneracijskega prostovoljstva 2020.(za projekt "Naše ulice so prazne, naša srca ne")
 • 1.3. 2021 BRONASTI ZNAK CIVILNE ZAŠČITE
  Župan MO Velenje, gospod Peter Dermol nam je v imenu Poveljnika Civilne zaščite Slovenije Srečka Seštana podelil Bronasti znak Civilne zaščite, priznanje za požrtvovalno in uspešno opravljanje nalog zaščite, reševanja in pomoči.
 • 25.5.2020 PRIZNANJE NAJ MENTOR PROSTOVOLJCEV V JAVNEM SEKTORJU 2019
  Ustanovitelju, delovnemu in idejnemu vodji Cvernjak Andreju skupine je Slovenska filantropija podelila naziv Naj mentor prostovoljcev v javnem sektorju 2019, za kakovostno vodenje prostovoljcev in angažirano podporo njihovemu delu v Mladinskem centru Velenje.
 • 14.4. 2020 JABOLKO NAVDIHA- PRIZNANJE ZA DEJANJA SRČNOSTI IN DOBRODELNOSTI
  V času izrednih razmer in priporočenih omejitev gibanja, je naša ekipa na območju Mestne občine Velenje v tem obdobju BREZPLAČNO izvajala več akcij, pod sloganom "NAŠE ULICE SO PRAZNE, NAŠA SRCA NE! Še v času izrednih razmer nas je obiskal tudi predsednik RS Borut Pahor in nam za našo srčnost in požrtvovalnost podelil repliko Jabolke navdiha priznanje za dejanja srčnosti in dobrodelnosti.
 • 4.12.2015 DRŽAVNO PRIZNANJE MINISTRSTVA ZA IZOBRAŽEVANJE IN ŠPORT V MLADINSKEM SEKTORJU
  Projekt »Udarnik MC Velenje« je bil nagrajen kot najbolj uspešen oziroma odmeven in koristen projekt v mladinskem sektorju za leto 2015, ki ga je podelila ministrica za izobraževanje, znanost in šport dr. Maja Makovec Brenčič.
 • 1.4.2016 POSEBNO PRIZNANJE NATEČAJA NAJ PROSTOVOLJEC MESTNE OBČINE VELENJE ZA LETO 2015
  Na natečaju Naj prostovoljec MOV je projekt prejel posebno priznanje, ki so ga podelili Mestna občina Velenje, Mladinski center Velenje in Mladinski svet Velenje.
 • 16.6.2016 PRIZNANJE ZA KOLEKTIVNO DELO IN NAZIV NAJ PROSTOVOLJSKI PROJEKT 2015
  Predsednik Republike Slovenije Borut Pahor ter minister za javno upravo Boris Koprivnikar sta nam podelila priznanje za kolektivno delo in naziv Naj prostovoljski projekt na zaključni prireditvi natečaja Prostovoljec leta 2015, ki ga je organiziral in izvedel Mladinski svet Slovenije (MSS), pod častnim pokroviteljstvom predsednika RS.

Dodaj odgovor