Šest milijonov ladjic
(Dijaška organizacija Slovenije, Dijaška skupnost Maribor)
Verjetno ste že slišali, da je naše društvo od 29. avgusta lani do 9. maja letos zbralo več kot šest milijonov ladjic. Natančneje kar 6.805.737 ladjic

Projekt ''šest milijonov ladjic za šest milijonov žrtev'' je dobrodelni projekt v spomin žrtvam holokavsta ter današnjim žrtvam človeške ignorance najranljivejših v naši družbi. V projektu je sodelovalo več kot 20.000 ljudi iz kar 15 držav.

V sodelovanju z dijaško organizacijo Slovenije in dijaško skupnostjo Maribor, v petek, 13. 1. 2023, organiziramo dogodek za dijake iz celotne Slovenije. Namen dogodka je, da mladim predstavimo temo, o kateri se premalo govori.

Program
dogodka

11.45 – prihod dijakov
12.00 – predavanje (Boris Krabonja)
13.00 – ogled razstave projekta ladjice

𝗜𝗻𝗳𝗼𝗿𝗺𝗮𝗰𝗶𝗷𝗲 𝗼 𝗽𝗿𝗲𝗱𝗮𝘃𝗮𝘁𝗲𝗹𝗷𝘂

Boris Krabonja, profesor zgodovine ter geografije na Srednji ekonomski šoli in gimnaziji Maribor in vodja našega društva ter projekta ladjice. Boris je več let zapored peljal dijake in druge skozi muzej Auschwitz. Nazadnje letos v začetku meseca marca. Borisa lahko opišemo kot Človeka z veliko začetnico.

Obvezna je prijava na dogodek preko prijavnice. Za opravičilo, bo poskrbljeno!Prijavnica

Dodaj odgovor